Borowina – kosmetyczny hit!

W ostatnim czasie kąpiele borowinowe stały się niezwykle popularne wśród celebrytów, influencerów a także zwykłych ludzi. Dlaczego tak wiele osób je rekomenduje? Borowina ma działanie oczyszczające, odżywcze, lecznicze, ściągające, matujące, odmładzające, odkwaszające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe. Poprawia stan nasz skóry, nasze zdrowie i samopoczucie. Jest odpowiednia zarówno do cery suchej, mieszanej, trądzikowej, naczynkowej, tłustej, porowatej. Pomoże prawie każdemu.

Kąpiele borowinowe są stosowane przez sportowców po treningach lub zawodach. Okłady borowinowe stosuje się przy wielu chorobach takich jak reumatyzm, choroba zwyrodnieniowa stawów, stany zapalne mięśni, przewlekle nerwobóle, niedoczynność jajników, niepłodność czynnościowa, przedwczesne przekwitanie, przewlekłe zapalenia pochwy i szyjki macicy, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamica żółciowa i nerkowa bez napadów bólowych, przewlekłe zapalenie wątroby, nieżyt żołądka. Borowiny powinny unikać osoby między innymi z niedokrwistością, nadciśnieniem, cukrzycą. Podczas zabiegów wyszczuplających, antycellulitowych oraz przeciwzmarszczkowych również stosowane są okłady z borowiny. Warto zainwestować w tego typu zabiegi – nasz wygląd jest naszą najlepszą wizytówką. Po zabiegach operacyjnych zaleca się okład z borowiny. Borowina plastry można zakupić bez problemy w aptekach lub drogeriach kosmetycznych. W naszym domowym zaciszu również możemy urządzić sobie spa, zasługujemy na odrobinę luksusu. Najbardziej znaną firmą produkującą kosmetyki z borowiny jest tołpa, która oferuje kremy, toniki, maseczki, szampony, mydła i wiele innych.

Borowina składa się z bituminy, pektyny, celulozy, kwasów huminowych, fulwokwasów, kwasów humusowych, ligniny, naturalnych antybiotyków, siarczanów magnezu i potasu, związków glinu, żelaza i wapnia, sodu, krzemu, bakterii tlenowych i beztlenowych. Nawet laik może dostrzec, że jest w niej wiele cennych soli mineralnych i substancji pielęgnacyjnych.

Po więcej informacji na temat zdrowotnych właściwości borowiny zapraszamy na stronę www.uzdrowiskowespa.pl

Borowina – kosmetyczny hit!
Przewiń do góry