Raj na ziemi – Malediwy

Malediwy są tak znanym i lubianym zakątkiem wczasowiczów, że właściwie nie trzeba zbytnio reklamować wycieczki na te rajskie wyspy. Znajdują się na Oceanie Indyjskim i liczą około 1000 wysp. Widoki rodem z pocztówek zachwycą każdego miłośnika krystalicznie czystej wody, palm i plaży. Malediwy wakacje mogą się odbywać o każdej porze roku, gdyż sezon na wyspach trwa cały rok.

Stolica Malediwów – Male

Wizytę na Malediwach warto rozpocząć od odwiedzenia jej stolicy, która jest najmniejszą stolicą świata. Ma tylko 2 km długości i 1 km szerokości.
Wyspy, na których znajduje się Male, pokrywają budynki, wysokie drapacze chmur. Robi to niesamowite wrażenie, biorąc pod uwagę, że wyspy jest płaska. Male jest jednym z tych miejsc, które warto zwiedzać na piechotę, gdyż jest małe i nie wymaga to wysiłku.

Nurkowanie

To właśnie na Malediwach znajdują się zapierające dech w piersiach miejsca, w których miłośnicy nurkowania z całego świata oddają się swojej pasji. Można przebierać między koralowymi ogrodami, a kanałami między atolami. Osoby, które nurkowały na Malediwach wspominają wspaniały widok, jakim są ławice kolorowych ryb. Najciekawsze miejsca podczas nurkowania znajdują się w kanałach między atolami. Nazywa się je zatopionymi rafami. To własnie tam można podziwiać cudowne podwodne jaskinie pokryte koralowcami. Miejsca, które szczególnie zapadają w pamięć amatorom nurkowania znajdują się na atolach North i South Male, Lhaviyani czy Meemu. Jeżeli komuś zależy na spotkaniu z rekinem powinien zdecydować się na nurkowanie w rejonach Ari Atoll.

Malediwy z lotu ptaka

Legenda głosi, że dawno temu tysiące skrzących się gwiazd spadło do Oceanu Indyjskiego. Część z nich nie zatonęła, ale wypłynęła na powierzchnię tworząc archipelag Malediwów. Każdy, kto widział wyspy z lotu ptaka, jest skłonny przyznać słuszność legendzie. Warto rozważyć wykupienie lotu nad Malediwami. Malediwy wakacje mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
Raj na ziemi – Malediwy
Przewiń do góry