Wysokiej klasy wycieczki dla niesłyszących i niedosłyszących

trasy wycieczek dla niedosłyszących

Wielu z nas cały rok czeka na urlop. Marzymy o zwiedzaniu, oglądaniu, poznawaniu nowego, nieznanego. Planujemy, czytamy przewodniki, przygotowujemy się do podróży i z wielka niecierpliwością czekamy na przygodę. A na jaką ofertę mogą liczyć osoby niesłyszące. Jak wyglądają wycieczki dla niedosłyszących?

Wycieczki dla niesłyszących trzeba trochę inaczej przygotować. Przede wszystkim osoby niesłyszące muszą otrzymać dokładny plan wycieczki, z wytyczoną trasą, dokładnym opisem zwiedzanych miejsc. Powinni otrzymać foldery, w których jest opis atrakcji, które będą zwiedzane.

Grunt to dobre planowanie

Wycieczki dla niesłyszących muszą mieć zaplanowany dłuższy czas na oglądanie i zapoznanie się ze zwiedzanym miejscem. Musi być tłumacz języka migowego. Dobry i sprawny, by wszystkie osoby zrozumiały o czy jest prelekcja. Ważne, by miał prawidłowo przygotowane miejsce. Musi to być miejsce na podwyższeniu, musi być idealnie widziany przez wszystkich uczestników wycieczki dla niedosłyszących. Ustawienie tłumacza tak, że nie będzie idealnie widoczny jest niedopuszczalne i pokazuje złą organizacje. Jeden tłumacz powinien obsługiwać wycieczki dla niesłyszących nie większe niż 20 osób, jeżeli odbywają się w terenie otwartym i nie więcej niż 10 osób, jeżeli są w muzeum, czy innym miejscu, gdzie trzeba przekazać dużo informacji.

Wycieczki dla niesłyszących lepiej organizować w miejsca atrakcyjne wizualnie. Osoby niesłyszące i niedosłyszące są wzrokowcami z racji swej wady słuchu. Dużo ciekawsze są dla nich wycieczki, gdzie mogą posługiwać się w większości wzrokiem. „Słuchając” informacji tylko w mniejszej ilości. Bardziej koncentrując się na odczuciach wizualnych.

Wycieczki dla niesłyszących – temat trudny, ale wykonalny

Wycieczki dla niesłyszących na pewno są większym wyzwaniem w organizowaniu, ale nie są niemożliwe. Zapewnienie dobrego tłumacza języka migowego oraz zagwarantowanie większej ilości czasu da możliwość niesłyszącym i niedosłyszącym na dokładne zapoznanie się z programem wycieczki. Takie podejście na pewno zagwarantuje sukces wycieczce i zadowolenie zwiedzającym.

Wycieczki dla niesłyszących oferuje Movitech: https://www.movitech.pl/nieslyszacy-i-niedoslyszacy

Wysokiej klasy wycieczki dla niesłyszących i niedosłyszących
Przewiń do góry