W jakie akcesoria wyposażyć rower?

Gdy nadchodzi sezon wiosenno – letni na drogach można spotkać niezliczoną ilość rowerzystów, którzy swym jednośladem przemierzają znaczne odległości. Aby podróżowanie było w pełni komfortowe i przyjemne warto wyposażyć rower w niezbędne akcesoria.

Jazda na rowerze to bardzo przyjemna dyscyplina sportowa, która wpływa nie tylko na posiadanie dobrej kondycji lecz także na czynny relaks i wypoczynek.
Warto zatem zadbać o to, aby wycieczki rowerowe były komfortowe oraz w pełni bezpieczne. Odpowiednie akcesoria rowerowe tj, bidony, liczniki lampki, nie tylko sprawiają, że wycieczki rowerowe są przyjemne, lecz także mogą okazać się bardzo pomocne w przypadku awarii sprzętu czy też utrudnionych warunków pogodowych.

W jaki sprzęt warto wyposażyć swój rower?

Obecnie na rynku jest niezliczona ilość akcesoriów rowerowych bardzo przydanych podczas podróżowania.
Wśród niezbędnych gadżetów można wymienić przenośne lampki rowerowe znacznie polepszające po zmroku widoczność na drodze jak również funkcjonalne, montowane na kierownicy liczniki rowerowe. Każdy rower powinien być wyposażony w dodatkowe odblaski, które można założyć na koła oraz w pompkę rowerową z całym zestawem naprawczym. Ten awaryjny sprzęt pozwala na szybkie i sprawne usunięcie każdej usterki nawet gdy rowerzysta znajdzie się o zmroku w środku lasu czy z dala od zabudowań i miejsca zamieszkania.

Warto też zaopatrzyć się w zegarek sportowy monitorujący na bieżąco tętno. W zależności od wybranego modelu można z jego pomocą ustalić swoją pozycję w nawigacji oraz sprawdzić różnice wysokości w terenie.  Dla rowerzystów często poruszających się po mieście polecany jest także koszyk rowerowy z wikliny lub tworzywa sztucznego.Dzięki niemu w czasie rowerowych wycieczek po mieście wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy będą znajdować się w zasięgu wzroku. W bezbłędnie funkcjonującym jednośladzie nie może tez zabraknąć czerwonego odblasku na tylnym kole, dzwonka sygnalizacyjnego, sprawnego hamulca oraz tylnego i przedniego światła rowerowego.

Konieczny jest również zakup kasku, a dla bardziej zaawansowanych rowerzystów polecana jest dobrej jakości odzież kolarska, w postaci przylegającej do ciała koszulki sportowej oraz wygodnych spodenek. Odpowiednie wyposażenie z pewnością sprawi, że każda wycieczka rowerowa będzie dla nas wielką przyjemnością.

Wszystkie akcesoria do roweru możesz kupić na stronie www.mcsport.pl

W jakie akcesoria wyposażyć rower?
Przewiń do góry