Suplementy diety a prawidłowa dieta

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób uzależnionych od leków i suplementów diety. Szczególnie dużo suplementów kojarzy nam się z faktem, że mają one pomagać osobom otyłym lub tym z nadwagą zrzucić zbędne kilogramy. Ich producenci nazywają je spalaczami tłuszczu, według reklam mają wspierać odchudzanie. Oczywiście trzeba je stosować z umiarem i z rozsądkiem i nie uzależniać tylko od nich efektów. Kluczem do atrakcyjnej sylwetki jest prawidłowe odżywianie. Jedzenie dużych ilości warzyw i owoców oraz produktów zbożowych, zwłaszcza tych pełnoziarnistych. Suplementy diety mogą być stosowane w tabletkach, kapsułkach bądź w kroplach. Wielu rodziców podaje je swoim dzieciom na zwiększenie apetytu.

Rozwaga podczas stosowania suplementów diety to podstawa

Oczywiście wiele z nich może działać bardziej na osobiste przekonania. Jeśli chcemy zdecydować się na stosowanie którychś z produktów, ale nie mamy pewności, czy będzie to dobre rozwiązanie w naszym przypadku, bardzo mądrze jest skonsultować się z lekarzem, który na podstawie wyników badań, określi czego najbardziej potrzebuje nasz organizm. Niektóre suplementy diety mogą przynieść pożytek, można je stosować na wypadające włosy, czy łamiące się paznokcie.

Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym odżywianiu organizmu od środka i kształtowaniu prawidłowych nawyków związanych z odżywianiem. Znacznie łatwiej jest oczywiście wziąć pigułkę i czekać na efekty. Dystrybutor suplementów diety współpracuje z aptekami, w których pracują farmaceuci. Mogą oni polecać określone suplementy, czasami polecają kobietom stosującym antykoncepcję hormonalną suplement diety, który ma być osłoną. Fakt, że lekarz nie zaleca jego stosowania powinien dać nam do myślenia.

 

Warto z rozwagą i daleko idącą ostrożnością podchodzić do stosowania tych preparatów. Sporo ludzi zastanawia się, czym tak naprawdę jest suplement diety i jakie ma on działanie na nasz organizm. Niektórzy wierzą we wszystko, co jest w reklamach, ale trzeba pamiętać, że świadomość społeczeństwa zwiększa się, dlatego producenci starają się produkować coraz lepsze produkty.

Suplementy diety a prawidłowa dieta
Przewiń do góry