Po co Ci gogle narciarskie?

Rozrywka, jaką czerpiemy z jazdy na nartach może się dla nas bardzo źle skończyć, jeżeli nie zadbamy o pełne wyposażenie. Gogle to jeden z jego niezbędnych elementów. Mogą nas one uchronić przed ślepotą śnieżną, spowodowaną odbijającym się od śniegu słońcem. W górach nasłonecznienie jest jeszcze większe niż w dolinie, więc nasz wzrok narażony jest na poważne szkody. Oprócz tego nie sprzyja nam wzbijający się w górę śnieżny puch i mijane podczas zjazdów drzewa. Nie ma więc tutaj mowy o żadnym komforcie. Poniżej dowiesz się jak zaopatrzyć się w dobre gogle narciarskie.

Profesjonalne gogle na narty

Szukaj w sklepach sprzętu, który ma wysoką jakość filtru (najlepiej, aby chronił przed promieniowaniem UVA, UVB, UVC). Wybieraj spośród sprawdzonych marek, takich jak Salomon i Atomic, od których możesz się spodziewać, że oferują Ci właśnie to, co jest dla Ciebie korzystne. To ważne, ponieważ niektórzy producenci zakłamują w tej kwestii rzeczywistość, wypuszczając na rynek faktycznie słabej klasy produkty.

Gogle narciarskie mogą mieć jeden z kilku kolorów szkieł, co zupełnie nie jest bez znaczenia. Dana barwa przeznaczona jest do różnych warunków atmosferycznych i ma zwiększać widoczność. Czarne gogle na przykład możesz wybrać, jeśli tam, gdzie jeździsz stopień nasłonecznienia jest naprawdę duży. Przezroczyste z kolei służą do nocnej jazdy.

W sklepach dostępnych jest kilka rodzajów gogli: standardowe, polaryzacyjne, gogle z wymiennymi szybami, bezramkowe oraz dostosowane do określonych dyscyplin narciarskich (np. gogle na narty zjazdowe, biegowe).

Najlepsze gogle narciarskie

Ciekawymi innowacjami jest system Anti-fog oraz Hydrophobic Lens Coatings. Ten pierwszy zapobiega parowaniu szkieł, co może Ci się przytrafiać często, z powodu powstającej na większych wysokościach różnicy temperatur. Ten drugi patent to specjalna powłoka, na której nie zbiera się brud, kurz, ani nie osiadają krople wody. Dzięki temu narciarstwo staje się totalną przyjemnością.

 

Po co Ci gogle narciarskie?
Przewiń do góry