Jak oddychają tkaniny, czyli rzecz o kurtkach Salomon i Atomic

Technologia oddychania tkanin nie jest nowa i stale podlega modyfikacjom. Widać to doskonale na przykładzie kurtek narciarskich, których konstrukcja i struktura, stale ulegają unowocześnieniom i aktualizacjom. Jedną z najnowszych odmian tego systemu, jest – wprowadzony przez marki Atomic i Salomon – układ membranowy.

Ochrona przed wodą i… parą wodną

Dawniej kurtki narciarskie gromadziły parę wodną również pod spodem. Oznaczało to, że w praktyce nie chroniły one ciała przed wilgocią, zwłaszcza podczas bardzo intensywnego wysiłku. Istotą systemów oddychających, jest więc takowe zaplanowanie struktury kurtki, by mogła ona jednocześnie odprowadzać parę i chronić przed wilgocią z zewnątrz

Jak to jest zbudowane?

Wciąż podkreślamy, że sprzedajemy oddychające, membranowe kurtki narciarskie Salomon i Atomic. Co to oznacza? W praktyce, struktura kurtki jest podzielona na trzy podstawowe warstwy – podszewkę, membranę i warstwę zewnętrzną. Wewnątrz membrany znajduje się mnóstwo otworów, których średnica jest zbyt mała, by mogła przez nie przeniknąć kropla wody, lecz wystarczająca, by uwolnić nadmiar pary wodnej z wnętrza kurtki. Im więcej takich otworów, tym oczywiście lepsza będzie „oddychalność” tkaniny.

Korzyści dla Klientów

Sprzedając kurtki narciarskie Atomic, lub Salomon, mamy świadomość, że system membranowy jest – na chwilę obecną – najbardziej złożonym układem, gwarantującym użytkownikowi odpowiedni komfort termiczny. Oznacza to, że:

– nasze kurtki są trwalsze i wygodniejsze,
– nie powodują efektu wychłodzenia, związanego z nadmiarem wilgoci,
– gwarantują komfort cieplny w szerokim spektrum temperatur.

Co ciekawe, struktura membranowa charakteryzuje się znacznie lepszymi parametrami, niż słynny Gore-Tex. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, koniecznie prosimy o skontaktowanie się z nami.

Zobacz najlepsze kurtki narciarskie w tym sezonie

Jak oddychają tkaniny, czyli rzecz o kurtkach Salomon i Atomic
Przewiń do góry